Založ si blog

Navštívil som bojnickú opachu

Pretvorená panoráma Bojníc láka panoramachtivých návštevníkov na výlet hore na kopec. Musím sa priznať, som rodák z tohto historického mestečka a odolával som pokušeniu pridať svoje peniaze k zisku majiteľa kúpeľov za túto „atrakciu“.

Na mieste, kde je tento zážitkový areál, bola voľakedy malá lúčka skrytá medzi stromami využívaná na romantické chvíle či oddych. Dnes je to premenené a na oplotený areál, ktorý zahŕňa bufety, reštauráciu, malý amfiteáter, lezecký park, množstvo atrakcii pre deti a samozrejme rozhľadňu.

Počas Veľkej noci bola toho väčšina zavretá, preto i pomerne drahé parkovné sa mi zdalo neoprávnené. Pri pokladni na rozhľadňu Vás vítajú typickí obyvatelia našich hôr – za dve eurá hrajúce plastové gorily. Typickými obyvateľmi našich prahôr to bude ešte viac doplnené, keďže pri parkovisku bolo vidieť ešte množstvo nerozbalených dinosaurov, opäť plastových. Výstup na rozhľadňu potom čo zaplatíte 10 eur za osobu, už musí zvládnuť každý. Dookola sa točíte až dorazíte na vrchol. Že je šmykľavka zatvorená, opäť nikomu nevadí, možno je otvorená iba v lete a funguje ako miesto, kde sa môžete za ďalších pár eur pekne pripáliť.

Výsledok, ktorý každý očakáva – krásny výhľad, bol pre mňa sklamaním, okrem výhľadu smerom na dedinku Kocurany, neprináša nič nové, nič čo by sa nedalo vidieť z hradnej veže bojnického zámku alebo z kopcov, ktoré sú okolo. Ani ďalekohľad, ani nijaké prekvapenie, ani nič adrenalínové. Znudení ľudia sa pomaly točiac vracajú dole.

Nevadí mi, že na tomto mieste sa postavila rozhľadňa, zvláštne rozhodnutie, ale budiš. Miesto je to krásne a ponúkalo veľa možností. Ale prečo taký gýč s takým veľkým znetvorením bojnickej panorámy, tomu nerozumiem.

Okrem tohto gýču, sa celý tento areál nedá nazvať ničím iným ako neohľaduplným nevkusom. Miestami to vyzerá tak, že majiteľ kúpeľov chodí do supermarketu obludností a v každej uličke sa mu niečo zapáči a čím rozmerovo väčšie, tým lepšie. A šup s tým sem.

Takže večer, keď budete počuť zavýjať vlkov z neďalekej ZOO, tak to nebude ten čudný čierny pes pred parkoviskom, keď sa Vám bude zdať, že počujete rev dinosaurov, možno to bude iba dychovka z toho amfiteátru.

A ešte niečo, keď najbližšie pôjdete na výlet do Bojníc, nezabudnite si zobrať zo sebou karbobrúsku, lebo toto mesto sa mení na mesto plné oceľových plotov.

 

Básničky IV.

05.08.2022

V piesku Mikroskopické kamienky vymyté morom a myšlienkami prechádzam sa po nich pália, ustupujú pod ťarchou a tiažou a ticho čakajú na vietor zahrabaný po členky v piesku suším si premokrenú kožu až celkom uschne, obujem sa a vybehnem do mesta zahrabaný po kolená v piesku kolíšem sa ako strašiak vo vetre všetko okolo mňa je smiešne vtáky [...]

Medveď náš spoluobývajúci

31.05.2022

Medzi hlavné celospoločenské témy sa nám premrlal pán Medveď, áno Medveď hnedý s veľkým „M“. Náš vrcholný predátor, kráľ Karpát a čučoriedok. Nanajvýš odborná téma sa predrala do krčiem a internetových diskusii, tlačových konferencii, blogov a vrcholových kníh. Môže za to najmä počet konfliktných stretov a neželaných stretnutí, zranení [...]

Konšpirátori v pracovnom kolektíve

15.02.2022

Zákonník práce uvádza vo svojom prvom článku: „Fyzické osoby majú právo na prácu a na slobodnú voľbu zamestnania, na spravodlivé a uspokojivé pracovné podmienky a na ochranu proti nezamestnanosti. Tieto práva im patria bez akýchkoľvek obmedzení a priamej diskriminácie alebo nepriamej diskriminácie podľa pohlavia, manželského stavu a rodinného stavu, rasy, farby pleti, [...]

Lotyšsko / Parlametné voľby /

V parlamentných voľbách v Lotyšsku boli úspešní centristi premiéra Karinša

01.10.2022 21:27

Zo zverejnených odhadov tiež vyplýva neúspech strán zastupujúcich ruskojazyčnú menšinu v krajine.

Peter Pellegrini

Pellegrini na sneme Hlasu vyzval prítomných, aby si zaspievali

01.10.2022 20:58

Prítomní lídra Hlasu po jeho výzve zaspievať si odmenili potleskom.

Ramzan Kadyrov / Čečensko /

Kadyrov: Rusko by malo zvážiť použitie jadrových zbraní na Ukrajine

01.10.2022 19:31

Kadyrov prišiel s týmto vyhlásením po tom, ako boli ruské jednotky ukrajinskými vojakmi vytlačené z kľúčového mesta Lyman v Doneckej oblasti.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Fico chce cielene poškodiť Hlas a zneistiť našich voličov

01.10.2022 17:55

Na videopozdrav od Roberta Fica, ktorý mu adresoval pred straníckym snemom a opäť poukázal na možnú spoluprácu Hlasu s liberálmi, reagoval Peter Pellegrini odmietavo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 37718x
Priemerná čítanosť článkov: 1640x

Autor blogu

Kategórie